Kortowiada

Kortowiada

Kortowiada stanowi olsztyńskie określenie na popularną studencką imprezę, jaką są juwenalia. To wydarzenie kulturalne o charakterze rozrywkowym, które jest imprezą mającą swe nazewnictwo od miejscowości Kortowo. W tejże miejscowości występuje miasteczko akademickie, gdzie natomiast mieści się kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
W kontekście Kortowiady warto wspomnieć o tym, że jest to przedsięwzięcie muzyczne, jakie jest popularne wśród studentów w szczególności i to tam wypromowały się już lata temu gwiazdy takie jak Hey, Maryla Rodowicz, Lady Pank czy też O.S.

T.R. Warto również dodać, że Kortowiada po raz pierwszy zorganizowana została lata temu, a w latach 2006 oraz 2008 stanowiła imprezę uznaną za zdecydowany numer jeden, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo juwenaliów w naszym państwie. W roku 2014 natomiast miała miejsce już pięćdziesiąta piąta rocznica zainaugurowania tego przedsięwzięcia. Kortowiada uznana została także parę lat później za najlepszą imprezę w swojej kategorii. Biorą w niej udział nie tylko studenci, ale i znani artyści, a także wszyscy miłośnicy muzyki w ogóle. W głównej mierze są to mieszkańcy Olsztyna ale z roku na rok systematycznie przybywają tam grupy melomanów z całego kraju. Warto również nadmienić, że łącznie uczestników na takiej zabawie jest niekiedy nawet sto tysięcy. Jeżeli chodzi o samą tradycję Kortowiady, to juwenalia rozpoczyna piosenka zespołu Enej, która stworzona została do słów Bartłomieja Kroma i to ona stanowi oficjalny hymn juwenaliowej imprezy w Olsztynie.
Wpis zawdzięczamy: