Wampiriada

Wampiriada

Popularnym rodzajem przedsięwzięcia studenckiego, które zasługuje na poświęcenie większej uwagi okazuje się być wampiriada. Jest to impreza przygotowywana z inicjatywy akademickich przedstawicieli kampanii krwiodawstwa honorowego. Jej organizatorem a zarazem i inicjatorem okazuje się natomiast Niezależne Zrzeszenie Studentów. W praktyce impreza w tym wymiarze opiera się na przedsięwzięciu masowej zbiórki krwi – wszyscy chętni przybywają do punktów, w których organizowane są akcje zbierania szpiku kostnego czy krwi standardowo. Jaki to ma jednak związek z kulturą studencką a jeszcze bardziej z rozrywką?
Otóż wampiriadzie towarzyszy mnóstwo rozmaitych akcji rozrywkowych w swym charakterze, w tym między innymi pokazy artystyczne, muzyczne przedsięwzięcia, czy też animacje i występy. W każdym przypadku cel jest jeden i wspólny, niezależnie od edycji oraz tego, gdzie konkretnie wampiriada jest organizowana – szerokorozumiana pomoc niesiona wszystkim potrzebującym krwi czy szpiku kostnego.

Musimy dodać, że wampiriada jest eventem o charakterze swego rodzaju misji. Ma ona na celu popularyzowanie idei krwiodawstwa, która niegdyś była modna, a z czasem odeszła do przysłowiowego lamusa. Na dziś dzień natomiast w grę wchodzi znowu promocja aktywnego oraz zdrowego trybu życia, dlatego też warto dodać, że wampiriada jest bardzo potrzebną akcją. Musimy też wspomnieć, że jest to akcja na cel społeczny, zwiększająca świadomość społeczeństwa ogólnie i mimo, że przygotowywana przez studentów, kierowana nie tylko do nich.
Wpis zawdzięczamy: