Toruński festiwal Blues Meeting

Toruński festiwal Blues Meeting

Wśród popularnych rodzajów festiwali organizowanych w naszym kraju, które gromadzą tłumy ze środowiska studenckiego w szczególności, warto wymienić Toruński festiwal Blues Meeting. Czym się on charakteryzuje i jakiego rodzaju jest to przedsięwzięcie kulturalno-rozrywkowe? Zapraszamy do przeglądu naszego wirtualnego poradnika poświęconego temu eventowi.
Toruń Blues Meeting jest to przedsięwzięcie muzyczne w swym założeniu i stanowiące jeden z najbardziej długotrwałych, cyklicznie odbywających się przeglądów o charakterze artystycznym, jaki realizowany jest w mieście Toruń. Pierwsza jego edycja pojawiła się w roku 1990 i od tego momentu festiwal w takim samym założeniu organizowany jest rok rocznie. Zawsze jego datą okazuje się być przedostatni tydzień listopada. Toruń zamienia się wówczas w ojczyznę muzyczną. Warto dodać, że organizatorem i inicjatorem tego przedsięwzięcia okazuje się klub studencki Od Nowa, który funkcjonuje na terenie Torunia. Pierwsze tego typu imprezy odbywały się w tej miejscowości równolegle w czasie ale były to na przykład Afryka Reggae Festival, czy też Jazz Od Nowa Festiwal, bądź Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra.

Jeżeli chodzi o Toruński festiwal Blues Meeting, to wydarzenie to nie jest czymś na zasadzie klasycznych rywalizacji muzycznych w formie zwykłego konkursu. Jest to prestiżowe przedsięwzięcie, gdzie nie ma nagród, ale nie ma przez to komercji i zmagań zawodników, lecz prawdziwa sztuka, która rozbrzmiewa. Musimy wspomnieć także ok tym, że impreza poświęcona jest rozmaitymi formom i odmianom muzyki bluesowej. Jest to zestawienie doświadczenia oraz młodego ducha studentów, bowiem to najczęściej ich dotyczy ten rodzaj imprezy.
Wpis zawdzięczamy: